• Witamy na naszej stronie
          • 8.marca

W Dniu Kobiet chłopcy z Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim Paniom i Dziewczynkom z naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił nasz szkolny zespół wokalny.
            Tego dnia dziewczynki ubrały się bardzo elegancko, założyły spódnice i sukienki. Chłopcy natomiast wiązali krawaty.
            Ten szczególny dzień upłynął w miłej atmosferze, a wszystkie Dziewczynki i Panie miały okazję poczuć się naprawdę wyjątkowo.

• Spektakl profilaktyczno – wychowawczy „Księga życzeń”

W dniu 1 marca 2024r. uczniowie klas 0-4 Szkoły Podstawowej im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem obejrzeli spektakl profilaktyczno-wychowawczy „Księga życzeń”. Organizatorem spektaklu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej.

Księga życzeń” to wypełniona akcją i muzyką bajka, mówiąca o przyjaźni, dobrym zachowaniu, a w szczególności o szacunku do starszych i drugiego człowieka. Główną bohaterką opowieści jest mała dziewczynka o imieniu Zosia, która spędza wolne chwile u swojego kochanego dziadka. Spektakl miał na celu przybliżenie dzieciom poprzez zabawę zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, przekazanie właściwego systemu wartości oraz zwrócenie uwagi na postawę szacunku dla osób starszych i słabszych.

• Spotkanie z policjantami

W dniu 27.02.2024 odbyło się spotkanie prewencyjne przedstawicieli policji z uczniami klas VI, VII i VIII.

Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich. Policjanci ostrzegli, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora lub skierowania sprawy do sądu rodzinnego.

• Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 22 stycznia 2024r. w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie zgromadziło utalentowanych uczestników, którzy rywalizowali prezentując tradycyjne i nowoczesne kolędy i pastorałki. Uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VII. Każda grupa prezentowała swoje umiejętności tworząc atmosferę świątecznego nastroju i radości. Komisja wyłoniła najlepszych wykonawców, uwzględniając zarówno, jakość wykonania, interpretację utworu oraz wrażenie artystyczne. Po emocjonalnych występach, przyznano następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Czwartek 28.03.2024