Aktualności

          • Podsumowanie powiatowe programu Trzymaj Formę

          •  

                        3 czerwca w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Brzozowie odbyło się podsumowanie programu Trzymaj Formę. Jest to program realizowany w klasach siódmych, propagujący zdrowy styl życia i aktywność fizyczną.
            Podsumowaniem tej akcji był konkurs plastyczny. Nasza uczennica Rita Śnieżek odebrała  nagrodę za udział. Dziękuję za zaangażowanie oraz udział w konkursie.

            Gratulacje!

            Edyta Częczek- pedagog

          • Podsumowanie programów oświatowo- zdrowotnych w Powiatowej  Stacji  Sanitarno- Epidemiologicznej  w  Brzozowie

          •  

                        29.05.2026 r. z okazji Dnia Bez Papierosa w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Brzozowie odbyło się  podsumowanie programów oświatowo- zdrowotnych realizowanych w szkołach podstawowych na terenie powiatu brzozowskiego.

            W naszej szkole realizowano program  w  grupie przedszkolnej  0a- „Czyste powietrze wokół nas”, gdzie dzieci dowiedziały się  o szkodliwości rożnego rodzaju dymów w środowisku oraz zagrożeń
            z nimi związanych.


            W klasie 3a i 3 b realizowany był program „ Nie pal przy mnie proszę”. Podczas tych warsztatów szczególną uwagę zwróciłam na problem biernego palenia oraz na  choroby spowodowane dymem tytoniowym.

                        Podczas podsumowania wręczono również nagrody w konkursach plastycznych. Roksana Dudek z grupy 0a otrzymała nagrodę za udział w konkursie „ Czyste powietrze wokół nas”.
            Uczennica Julia Pilip z  klasy 3a uzyskała 1 miejsce i zdobyła nagrodę główną.
            Dziewczynkom serdecznie gratulujemy !
             

            Dziękuję również Paniom  Anecie Gierlach, Reginie Szpiech  i Monice Gładysz za współpracę przy realizacji  programów.

             

            Edyta Częczek-  pedagog

          • Finał Konkursu Biblijnego „Głosić Ewangelię na wzór św. Pawła”

          •  

            Do Konkursu Biblijnego organizowanego w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2025/2026 przystąpiły 203 szkoły podstawowe, a uczniów przygotowywało 205 katechetów. Konkurs został przeprowadzony pod hasłem „Głosić Ewangelię na wzór św. Pawła”, a jego przedmiotem była znajomość wybranych fragmentów Dziejów Apostolskich. Etap dekanalny odbył się 5 marca 2026 roku. Wzięło w nim udział ponad 530 uczniów reprezentujących 203 szkoły.

            W etapie dekanalnym: Julia Pokrywka z klasy 7b zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do Finału

            Szymon Cwynar -  klasa 6b zajął IV miejsce

            Amelia Skiba - klasa 6b zajęła IV miejsce

            21 kwietnia 2026 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się Finał Konkursu Biblijnego. Do finału przystąpiło 109 uczniów z 90 szkół podstawowych, którzy byli przygotowywani przez 91 katechetów.

            Komisja diecezjalna z grona finalistów wyłoniła 10 laureatów:

            Julia Pokrywka uczennica klasy 7b zdobyła tytuł Laureatki

            zajęła II miejsce w Finale Konkursu Biblijnego pt. „Głosić Ewangelię na wzór św. Pawła”.

             

            Podziękowania, gratulacje składamy Laureatce, Rodzicom, katechetom.

          • Finał XXVI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

          •  

            XXVI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach, w tym roku poświęcona była osobie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego - gorącego patrioty, powstańca 1863 r., utalentowanego artysty malarza oraz heroicznego sługi i ojca ubogich. Organizatorami Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach był Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

            Do Przemyśla przyjechali najlepsi uczniowie z całego regionu, którzy wcześniej pomyślnie przeszli etap szkolny i archiprezbiterialny. Etap szkolny odbył się 20 listopada 2025 r. Wzięło w nim udział ok. 2600 uczniów, reprezentujących większość szkół podstawowych z terenu Archidiecezji Przemyskiej. W etapie szkolnym :

            Julia Pokrywka klasa7b - zajęła I miejsce

            Milena Koza klasa 8b zajęła II miejsce

            Aleksandra Jantosz klasa 8b zajęła III miejsce

            W II etapie archiprezbiterialnym Julia Pokrywka klasa7b - zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do finału.

            Do finału, który odbył się 16 kwietnia 2026 roku, zakwalifikowanych zostało 33 uczniów Archidiecezji Przemyskiej. W pierwszej części uczniowie zmagali się z testem, na podstawie którego wyłoniona została finałowa dziesiątka laureatów, którzy o najważniejsze miejsca rywalizowali w finale multimedialnym. Finaliści musieli wykazać się szczegółową wiedzą nie tylko na temat biografii Adama Chmielowskiego, ale także zrozumieniem jego duchowej drogi, talentu artystycznego oraz historii zgromadzeń Albertynów i Albertynek. Uczennica naszej szkoły:

            Julia Pokrywka z klasy VII b zdobyła III miejsce w finale

            oraz tytuł Laureatki XXVI Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach 2025/2026r

            Laureaci otrzymali pamiątkowe Dyplomy Laureata oraz liczne upominki. Laureaci pierwszych czterech miejsc otrzymali możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Rzymu.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a obecnych uczniów klas V, VI i VII zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zmaganiach. Dziękujemy rodzicom oraz katechetom za trud włożony w przygotowanie uczniów do olimpiady.

          • Obchody Tygodnia Miłosierdzia w Szkolnym Kole Caritas „Miłosierni to my!”

          •  

            Głównym celem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia było uwrażliwienie społeczności szkolnej na potrzeby osób chorych, samotnych, a także praktyczna realizacja uczynków miłosierdzia.

            Zrealizowane działania:

            Niedziela Miłosierdzia

            Działanie: Wolontariusze brali udział w oprawie wszystkich Mszy św. w parafii;

            Odbyła się Akcja skarbonka - Dar Juniora dla Seniora.

            Poniedziałek – Dzień Świadomości

            Działanie: Przygotowaliśmy gazetkę ścienną na korytarzu o patronach Caritas -św. Bracie Albercie.

            Wtorek – Dzień Modlitwy i Formacji

            Działanie: Wspólnie lub indywidualnie odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

            Środa – Szczególnym punktem Tygodnia Miłosierdzia w naszej szkole była akcja „Cisi Bohaterowie”.

            Działanie: Chcieliśmy pokazać, że miłosierdzie to nie tylko wielkie zbiórki, ale przede wszystkim małe gesty wykonywane z potrzeby serca. Rozdaliśmy małe upominki dla „Cichych Bohaterów ” w naszej szkole.

            Czwartek – Dzień Formacji

            Działanie: „Kartka dla Seniora” – w ramach cotygodniowego spotkania robiliśmy zakładki z cytatami dla podopiecznych pobliskiego Domu Pomocy Społecznej.

            Piątek – Dzień Wolontariusza

            Działanie: „Dobre Słowo” – wolontariusze rozdawali uczniom i nauczycielom przygotowane cytaty o miłości bliźniego.

            Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, a przede wszystkim Wam – Drodzy Wolontariusze – za Wasze otwarte serca i każdą formę wsparcia. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy zdziałać wiele dobra!

            Opiekunowie SKC

          • Warsztaty kulinarne „Regionalne Jadło”

          •  

            28 05.2026 r. w Klubie Seniora w Bliznem odbyły się warsztaty kulinarne „Regionalne Jadło” z udziałem uczniów z klasy 6b. Warsztaty te są jednym z elementów programu profilaktycznego „ Od Juniora do Seniora- czyli Międzypokoleniowa Integracja”.


            Podczas tego spotkania uczniowie pod czujnym okiem Pań i Panów z Klubu Seniora pomagali przygotowywać jedną z naszych regionalnych potraw- proziaki. Młodzież dowiedziała z jakich produktów wytwarza się proziaki; pomagała również przy wałkowaniu i wykrawaniu ciasta.


            Gdy proziaki się piekły uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem Klubu Seniora- zainteresowanie wzbudziła salka gimnastyczna, w szczególności fotele masujące i bieżnie.

            I nadszedł moment kulminacyjny czyli wspólna degustacja! Proziaki okazały się wyśmienite, wszyscy się nimi zajadali, a dobrane dodatki ( twarożek, masło, dżemy) tylko podbiły ich wspaniały smak. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję nie tylko poznać tajniki sztuki kulinarnej ale również pobyć i porozmawiać z uczestnikami Klubu Seniora na różne tematy. Na zakończenie spotkania odbył się quiz na temat regionalnych potraw ; zarówno młodzież jak i Seniorzy poradzili sobie z nim doskonale.

            Bardzo dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie, życzliwą atmosferę, wspólne rozmowy
            i możliwość przygotowania jednej z naszych regionalnych potraw pod czujnym okiem doświadczonych Seniorów.

            Edyta Częczek- pedagog