Dnia 29 stycznia br. odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem „Grajmy Mu i śpiewajmy”. Głównym celem wydarzenia było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz promocja młodych talentów.
W rywalizacji wzięło udział 30 uczestników, podzielonych na kategorie wiekowe: I-III, IV-VIII]. Zgodnie z zasadami oceny artystycznej, pod uwagę brano czystość dźwięku, dykcję, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz sceniczny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło zwycięzców:
kategoria klas V-VIII
I Miejsce: Alicja Szelast kl. Vb za wykonanie utworu „Kołysanka dla Jezusa”.
II Miejsce: Martyna Szarek kl. VIIIa za utwór „Mario czy już wiesz?”.
III Miejsce: Oliwia Chudzikiewicz i Julia Skarbek kl.VIIIb za wykonanie pastorałki „Gloria”.
Ponadto przyznano wyróżnienia dla:
Zuzanny Bober kl. VIa, Kamili Wojtowicz kl. VIb
kategoria klas I-IV
I Miejsce: Julita Data kl. IVb za wykonanie kolędy „Mędrcy świata”
II Miejsce: Matylda Marek kl. IIa za utwór „Kawałeczek nieba”
II Miejsce: Amelia Wojtowicz kl IIb za utwór „Osiołek”
III Miejsce: Hanna Prejsnar kl. IVb za wykonanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”
Ponadto przyznano wyróżnienia dla:
Anity Wilusz kl. Ia za utwór „Narodził się w szopie”
Aleksandry Kurzydło kl. Ib za utwór „Pastorałka od serca do ucha”
Kornelia Tomoń kl. IIa za utwór „Aniołeczki”
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego.
Konkurs przebiegł w radosnej atmosferze, a występy dostarczyły zebranym wielu wzruszeń.