Aktualności

          • Podsumowanie powiatowe programu Trzymaj Formę

          •  

                        3 czerwca w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Brzozowie odbyło się podsumowanie programu Trzymaj Formę. Jest to program realizowany w klasach siódmych, propagujący zdrowy styl życia i aktywność fizyczną.
            Podsumowaniem tej akcji był konkurs plastyczny. Nasza uczennica Rita Śnieżek odebrała  nagrodę za udział. Dziękuję za zaangażowanie oraz udział w konkursie.

            Gratulacje!

            Edyta Częczek- pedagog

          • Podsumowanie programów oświatowo- zdrowotnych w Powiatowej  Stacji  Sanitarno- Epidemiologicznej  w  Brzozowie

          •  

                        29.05.2026 r. z okazji Dnia Bez Papierosa w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Brzozowie odbyło się  podsumowanie programów oświatowo- zdrowotnych realizowanych w szkołach podstawowych na terenie powiatu brzozowskiego.

            W naszej szkole realizowano program  w  grupie przedszkolnej  0a- „Czyste powietrze wokół nas”, gdzie dzieci dowiedziały się  o szkodliwości rożnego rodzaju dymów w środowisku oraz zagrożeń
            z nimi związanych.


            W klasie 3a i 3 b realizowany był program „ Nie pal przy mnie proszę”. Podczas tych warsztatów szczególną uwagę zwróciłam na problem biernego palenia oraz na  choroby spowodowane dymem tytoniowym.

                        Podczas podsumowania wręczono również nagrody w konkursach plastycznych. Roksana Dudek z grupy 0a otrzymała nagrodę za udział w konkursie „ Czyste powietrze wokół nas”.
            Uczennica Julia Pilip z  klasy 3a uzyskała 1 miejsce i zdobyła nagrodę główną.
            Dziewczynkom serdecznie gratulujemy !
             

            Dziękuję również Paniom  Anecie Gierlach, Reginie Szpiech  i Monice Gładysz za współpracę przy realizacji  programów.

             

            Edyta Częczek-  pedagog

          • Finał Konkursu Biblijnego „Głosić Ewangelię na wzór św. Pawła”

          •  

            Do Konkursu Biblijnego organizowanego w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2025/2026 przystąpiły 203 szkoły podstawowe, a uczniów przygotowywało 205 katechetów. Konkurs został przeprowadzony pod hasłem „Głosić Ewangelię na wzór św. Pawła”, a jego przedmiotem była znajomość wybranych fragmentów Dziejów Apostolskich. Etap dekanalny odbył się 5 marca 2026 roku. Wzięło w nim udział ponad 530 uczniów reprezentujących 203 szkoły.

            W etapie dekanalnym: Julia Pokrywka z klasy 7b zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do Finału

            Szymon Cwynar -  klasa 6b zajął IV miejsce

            Amelia Skiba - klasa 6b zajęła IV miejsce

            21 kwietnia 2026 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się Finał Konkursu Biblijnego. Do finału przystąpiło 109 uczniów z 90 szkół podstawowych, którzy byli przygotowywani przez 91 katechetów.

            Komisja diecezjalna z grona finalistów wyłoniła 10 laureatów:

            Julia Pokrywka uczennica klasy 7b zdobyła tytuł Laureatki

            zajęła II miejsce w Finale Konkursu Biblijnego pt. „Głosić Ewangelię na wzór św. Pawła”.

             

            Podziękowania, gratulacje składamy Laureatce, Rodzicom, katechetom.

          • Finał XXVI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach

          •  

            XXVI Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach, w tym roku poświęcona była osobie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego - gorącego patrioty, powstańca 1863 r., utalentowanego artysty malarza oraz heroicznego sługi i ojca ubogich. Organizatorami Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach był Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

            Do Przemyśla przyjechali najlepsi uczniowie z całego regionu, którzy wcześniej pomyślnie przeszli etap szkolny i archiprezbiterialny. Etap szkolny odbył się 20 listopada 2025 r. Wzięło w nim udział ok. 2600 uczniów, reprezentujących większość szkół podstawowych z terenu Archidiecezji Przemyskiej. W etapie szkolnym :

            Julia Pokrywka klasa7b - zajęła I miejsce

            Milena Koza klasa 8b zajęła II miejsce

            Aleksandra Jantosz klasa 8b zajęła III miejsce

            W II etapie archiprezbiterialnym Julia Pokrywka klasa7b - zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do finału.

            Do finału, który odbył się 16 kwietnia 2026 roku, zakwalifikowanych zostało 33 uczniów Archidiecezji Przemyskiej. W pierwszej części uczniowie zmagali się z testem, na podstawie którego wyłoniona została finałowa dziesiątka laureatów, którzy o najważniejsze miejsca rywalizowali w finale multimedialnym. Finaliści musieli wykazać się szczegółową wiedzą nie tylko na temat biografii Adama Chmielowskiego, ale także zrozumieniem jego duchowej drogi, talentu artystycznego oraz historii zgromadzeń Albertynów i Albertynek. Uczennica naszej szkoły:

            Julia Pokrywka z klasy VII b zdobyła III miejsce w finale

            oraz tytuł Laureatki XXVI Regionalnej Olimpiady o Wielkich Polakach 2025/2026r

            Laureaci otrzymali pamiątkowe Dyplomy Laureata oraz liczne upominki. Laureaci pierwszych czterech miejsc otrzymali możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Rzymu.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, a obecnych uczniów klas V, VI i VII zapraszamy do udziału w przyszłorocznych zmaganiach. Dziękujemy rodzicom oraz katechetom za trud włożony w przygotowanie uczniów do olimpiady.

          • Obchody Tygodnia Miłosierdzia w Szkolnym Kole Caritas „Miłosierni to my!”

          •  

            Głównym celem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia było uwrażliwienie społeczności szkolnej na potrzeby osób chorych, samotnych, a także praktyczna realizacja uczynków miłosierdzia.

            Zrealizowane działania:

            Niedziela Miłosierdzia

            Działanie: Wolontariusze brali udział w oprawie wszystkich Mszy św. w parafii;

            Odbyła się Akcja skarbonka - Dar Juniora dla Seniora.

            Poniedziałek – Dzień Świadomości

            Działanie: Przygotowaliśmy gazetkę ścienną na korytarzu o patronach Caritas -św. Bracie Albercie.

            Wtorek – Dzień Modlitwy i Formacji

            Działanie: Wspólnie lub indywidualnie odmawialiśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

            Środa – Szczególnym punktem Tygodnia Miłosierdzia w naszej szkole była akcja „Cisi Bohaterowie”.

            Działanie: Chcieliśmy pokazać, że miłosierdzie to nie tylko wielkie zbiórki, ale przede wszystkim małe gesty wykonywane z potrzeby serca. Rozdaliśmy małe upominki dla „Cichych Bohaterów ” w naszej szkole.

            Czwartek – Dzień Formacji

            Działanie: „Kartka dla Seniora” – w ramach cotygodniowego spotkania robiliśmy zakładki z cytatami dla podopiecznych pobliskiego Domu Pomocy Społecznej.

            Piątek – Dzień Wolontariusza

            Działanie: „Dobre Słowo” – wolontariusze rozdawali uczniom i nauczycielom przygotowane cytaty o miłości bliźniego.

            Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom, a przede wszystkim Wam – Drodzy Wolontariusze – za Wasze otwarte serca i każdą formę wsparcia. Pokazaliśmy, że wspólnie możemy zdziałać wiele dobra!

            Opiekunowie SKC

          • Warsztaty kulinarne „Regionalne Jadło”

          •  

            28 05.2026 r. w Klubie Seniora w Bliznem odbyły się warsztaty kulinarne „Regionalne Jadło” z udziałem uczniów z klasy 6b. Warsztaty te są jednym z elementów programu profilaktycznego „ Od Juniora do Seniora- czyli Międzypokoleniowa Integracja”.


            Podczas tego spotkania uczniowie pod czujnym okiem Pań i Panów z Klubu Seniora pomagali przygotowywać jedną z naszych regionalnych potraw- proziaki. Młodzież dowiedziała z jakich produktów wytwarza się proziaki; pomagała również przy wałkowaniu i wykrawaniu ciasta.


            Gdy proziaki się piekły uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem Klubu Seniora- zainteresowanie wzbudziła salka gimnastyczna, w szczególności fotele masujące i bieżnie.

            I nadszedł moment kulminacyjny czyli wspólna degustacja! Proziaki okazały się wyśmienite, wszyscy się nimi zajadali, a dobrane dodatki ( twarożek, masło, dżemy) tylko podbiły ich wspaniały smak. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję nie tylko poznać tajniki sztuki kulinarnej ale również pobyć i porozmawiać z uczestnikami Klubu Seniora na różne tematy. Na zakończenie spotkania odbył się quiz na temat regionalnych potraw ; zarówno młodzież jak i Seniorzy poradzili sobie z nim doskonale.

            Bardzo dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie, życzliwą atmosferę, wspólne rozmowy
            i możliwość przygotowania jednej z naszych regionalnych potraw pod czujnym okiem doświadczonych Seniorów.

            Edyta Częczek- pedagog

          • Sukces naszych uczennic!!!

          • 28 kwietnia 2026 roku odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci 2013 – 2014 w drużynowych biegach przełajowych w Bydgoszczy. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Bliznem po raz pierwszy w historii szkoły wzięła udział w zawodach o randze ogólnopolskiej. Podczas zawodów dziewczęta wykazały się bardzo dużym zaangażowaniem i ogromnym sercem do walki o jak najlepszy wynik. Dały z siebie maksimum możliwości, ostatecznie zajmując X miejsce w swojej kategorii wiekowej. Warto dodać, że rywalizowały wśród 14 najlepszych drużyn w Polsce na dystansie 1000 m.

            Droga na zawody ogólnopolskie nie była łatwa. Dziewczynki przeszły eliminacje szkolne, znacząco wygrały zawody powiatowe w Brzozowie, rejonowe w Sanoku oraz zawody wojewódzkie w Kolbuszowej. Zostając mistrzem województwa podkarpackiego uzyskały prawo startu w zawodach ogólnopolskich w Bydgoszczy.

            Na wszystkich etapach dziewczynki były zdeterminowane i pozytywnie nastawione do walki
            o najwyższe cele.

            Skład drużyny: Sznajder Natalia, Witek Maja, Blama Milena, Owoc Julia, Tercha Alicja, Szelast Alicja. Na zawodach powiatowych i rejonowych zawodniczką rezerwową była Lena Jagielska.

            Bardzo dziękujemy wszystkich dziewczynkom, gratulujemy osiągniętego wyniku. Mamy nadzieję, że będzie on motywacją do dalszej pracy.

            Wyjazd na zawody do Bydgoszczy możliwy był dzięki wsparciu Pani Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszuli Brzuszek, Pana Starosty Brzozowskiego Jacka Adamskiego, Rady Rodziców SP w Bliznem oraz Podkarpackiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Rzeszowie.

            Bardzo serdecznie dziękujemy.

          • Warsztaty wielkanocne

          • Wielkanoc zawitała do naszej świetlicy szkolnej. Kolorowe pisanki i złociste kurczaki stały się tematem przewodnim warsztatów wielkanocnych, które zostały zorganizowane 25 marca br. W zajęciach artystycznych uczestniczyła grupa dzieci z klas I, II i III. Ich głównym celem było kultywowanie tradycji świątecznych oraz rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych wśród uczniów. Wprowadzeniem do zajęć było edukacyjne spotkanie z tradycją. W pierwszej kolejności dzieci obejrzały filmową opowieść nt. zwyczajów wielkanocnych obchodzonych w Polsce. Następnie zaznajomiły się z bogato ilustrowaną wystawką książek o tematyce świątecznej. Poznały m.in. znaczenie symboli wielkanocnych oraz obrzędy i obyczaje regionalne przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kluczowym punktem warsztatów stała się praca twórcza uczniów. Wspólna zabawa pozwoliła nie tylko rozwinąć talenty plastyczne, ale także poczuć magię nadchodzących świąt. Nie zabrakło brokatu, kolorowych pisanek, pomysłowości i – co najważniejsze – szerokich uśmiechów! W efekcie końcowym powstały różnobarwne dekoracje wielkanocne. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek. Najpiękniejsze prace plastyczne zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Wspólne spotkanie sprzyjało integracji grupy świetlicowej.

            Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę:

            I miejsce: Sebastian Buczkowicz

            II miejsce: Nina Zarych

            III miejsce: Zofia Mazur

            Wyróżnienie: Oliwia Jarosz

             

            Wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną:

            I miejsce: Aleksandra Śmigiel

            II miejsce: Karol Krzysik

            III miejsce: Leon Zając

            Wyróżnienie: Anita Wilusz, Anastazja Fic

        • Wielkanoc
          • Wielkanoc

          • Obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych, z radosnym Alleluja życzą

            Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Św. Michała Archanioła w Bliznem

          • Czytanie ma moc! Poznajcie autorów najbardziej inspirujących haseł!

          •  

            W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów kl. IV-VI konkurs propagujący czytelnictwo. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie plakatu i stworzenie oryginalnego hasła zachęcającego do czytania książek oraz promowania biblioteki. Przedsięwzięcie to stało się doskonałą okazją, aby połączyć miłość do literatury z pasją twórczą i talentem artystycznym. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 31 marca br. Autorzy zgłoszonych prac konkursowych wykazali się pomysłowością w interpretacji przedstawionego zagadnienia. Wykorzystując różne techniki plastyczne stworzyli oryginale plakaty czytelnicze. Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce: Wiktoria Cichoń kl. Va

            Czytanie jest jak dom, do którego wracamy, aby: marzyć ...”

            II miejsce: Kamila Kuźnar kl. IVb

            Czytanie książek, to droga do wiedzy”

            III miejsce: Mikołaj Jarosz kl. Va

            Chcesz przygody wciąż przeżywać, musisz w bibliotece bywać...”

            Wyróżnienie: Marta Krzysik kl. IVb

            Dziecko, które czyta, staje się dorosłym, który myśli”

            Wyróżnienie: Aleksandra Kędra kl. IVb

            Czytaj póki masz czas, bo gdy dorośniesz czasu może zabraknąć ...”


             

            Zwycięzcom serdeczne gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w inicjatywę czytelniczą.


             

        • Podziękowanie
          • Podziękowanie

          • Podziękowanie


             

            W imieniu Dyrekcji szkoły, społeczności szkolnej pragnę serdecznie podziękować Rodzicom na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Agnieszką Rachwał za zaangażowanie w przygotowanie i zorganizowanie zabawy walentynkowej oraz przekazanie dochodu z imprezy na rzecz szkoły.

            Rodzicom i Sponsorom dziękuję za serdeczność, pomysłowość i determinację w organizacji przedsięwzięcia.

            Wsparcie finansowe umożliwia nagradzanie uczniów biorących udział w różnych konkursach, co stanowi dla nich ogromną motywację do dalszego rozwijania swoich talentów. Wasza troska o dobro dzieci i ich komfort nauki to piękny przykład współpracy i wspólnej troski
            o przyszłość młodego pokolenia.

            Jestem wdzięczna za każdą formę pomocy i liczę na dalszą, równie owocną współpracę.

            Z wyrazami szacunku

            Maria Bieda

            Dyrektor szkoły

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          •  

            10 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Ten dzień miał na celu nie tylko podniesienie świadomości o cyberprzestrzeni, ale także podjęcie konkretnych kroków w celu ochrony dzieci i młodzieży w Internecie. Dla wielu osób sieć jest dziś równie realną przestrzenią jak świat fizyczny- z tą różnicą, że zagrożenia w cyberświecie często są mniej widoczne, a przez to łatwiejsze do zlekceważenia.
            Z tej okazji prelekcję do klas 4- 8 wygłosił Pan Krzysztof Janiszkiewicz emerytowany Naczelnik Wydziału Kryminalnego Policji.
            Pan Janiszkiewicz przybliżył uczniom sposoby bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz zaznaczył co grozi małoletnim za hejt i cyberprzemoc.
            Cyberzagrożenia wraz z rozwojem Internetu nie znikną lecz będą ewaluować. Jedyną najlepszą obroną jest wiedza, ostrożność i gotowość uczenia się. Bezpieczeństwo w sieci wymaga czujności i zdrowego rozsądku.
            Najlepszą ochroną zawsze pozostaje prosta zasada: jeśli coś wydaje się zbyt pilne, zbyt korzystne lub zbyt emocjonalne warto na chwilę się zatrzymać i sprawdzić, zanim klikniemy.

            Ewelina Nowak- psycholog

            Edyta Częczek- pedagog

          • Dzień Babci i Dziadka

          • Dnia 5 lutego 2026 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.
            Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klas 1-3 wraz z wychowawcami, którzy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali program artystyczny, wyrażając w ten sposób wdzięczność i miłość swoim Dziadkom.

            Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Jasienica Rosielna Pani Urszula Brzuszek, Zastępca Wójta Pani Anna Augustyn-Masłyk, Przewodniczący Rady Gminy Pan Rafał Frydrych, Pani Dyrektor Maria Bieda, Zastępca Dyrektora Pani Ewa Szarek, a także Ksiądz Proboszcz Marek Grzebień i Ksiądz Katecheta Tomasz Szajna.

            Po części artystycznej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Rodziców, na czele z Przewodniczącą Panią Agnieszką Rachwał.
            Spotkanie przebiegło w serdecznej i rodzinnej atmosferze, pozostawiając wiele radosnych i wzruszających wspomnień.

          • „Grajmy Mu i śpiewajmy”

          •  

            Dnia 29 stycznia br. odbył się szkolny konkurs kolęd i pastorałek pod hasłem „Grajmy Mu i śpiewajmy”. Głównym celem wydarzenia było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz promocja młodych talentów.

            W rywalizacji wzięło udział 30 uczestników, podzielonych na kategorie wiekowe: I-III, IV-VIII]. Zgodnie z zasadami oceny artystycznej, pod uwagę brano czystość dźwięku, dykcję, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz sceniczny. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

            Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury wyłoniło zwycięzców:

            kategoria klas V-VIII

            I Miejsce: Alicja Szelast kl. Vb za wykonanie utworu „Kołysanka dla Jezusa”.

            II Miejsce: Martyna Szarek kl. VIIIa za utwór „Mario czy już wiesz?”.

            III Miejsce: Oliwia Chudzikiewicz i Julia Skarbek kl.VIIIb za wykonanie pastorałki „Gloria”.

            Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

            Zuzanny Bober kl. VIa, Kamili Wojtowicz kl. VIb

            kategoria klas I-IV

            I Miejsce: Julita Data kl. IVb za wykonanie kolędy „Mędrcy świata”

            II Miejsce: Matylda Marek kl. IIa za utwór „Kawałeczek nieba”

            II Miejsce: Amelia Wojtowicz kl IIb za utwór „Osiołek”

            III Miejsce: Hanna Prejsnar kl. IVb za wykonanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”

            Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

            Anity Wilusz kl. Ia za utwór „Narodził się w szopie”

            Aleksandry Kurzydło kl. Ib za utwór „Pastorałka od serca do ucha”

            Kornelia Tomoń kl. IIa za utwór „Aniołeczki”

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego.

            Konkurs przebiegł w radosnej atmosferze, a występy dostarczyły zebranym wielu wzruszeń.

          • Opowieść wigilijna dla społeczności lokalnej

          • 25 stycznia młodzi artyści naszej szkoły zaprezentowali piękne przedstawienie pt. „Opowieść wigilijna” dla społeczności lokalnej. Wśród publiczności było wielu rodziców, babć i dziadków. Celem wydarzenia było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz integracja środowiska lokalnego.

            Przedstawienie ukazało zwyczajne życie dwóch rodzin, przygotowujących się do Bożego Narodzenia. Na scenie nie zabrakło szopki, Świętej Rodziny, aniołów, barwnych strojów pasterzy, pięknie wykonanego tańca aniołów i śnieżynek. Odegrane role wprowadziły wszystkich w miły nastrój. Całość uświetniły przepięknie wykonane kolędy i pastorałki przez szkolny zespół Minima.

            Na zakończenie głos zabrał Pan Przewodniczący Rady Gminy Rafał Frydrych, składając wszystkim serdeczne życzenia noworoczne oraz gratulacje udanego występu naszym aktorom.

            Jasełka wystawione były także dla społeczności szkolnej w ostatni dzień nauki przed świętami. Połączone były wówczas ze spotkaniem wigilijno – opłatkowym w klasach z wychowawcami, gdzie uczniowie mogli złożyć sobie życzenia, wspólnie kolędować. Oba wydarzenia przebiegły w radosnej i podniosłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim za trud i zaangażowanie się.

          • „Na ludowo”

          • 19 stycznia uczniowie naszej szkoły brali udział w 27 edycji Balu Charytatywnego w Krośnie. Tegorocznym motywem było hasło: ”Na ludowo”. Chętni mogli wziąć udział w wielu aktywnościach nawiązujących do folkloru i tradycji. Organizatorzy zadbali by przy okazji można się było nauczyć nowych umiejętności, które przed laty były niezbędne w codziennym życiu. Była również nauka tańca, w tym poloneza i krakowiak. Uczestnicy uczyli się współpracy i odkrywali swoje talenty. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom z klasy ósmej Krystianowi Szarek, Martynie Szarek, Amelii Wolanin za pięknie wykonane utwory wokalne.

            Szczególne podziękowania kierujemy także do par tanecznych, których zaangażowanie i trud został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

            Maria Kwaśny, Maja Ulikowska, Antonina Kwolek, Mikołaj Krok z klasy Va

            Dawid Janik z kl. Vb, Wiktoria Gdula z kl. IVb, Tomasz Cwynar z kl. IVa, Jan Szelast z kl. IIIb

            Dawid Miś z kl. IIIa, Lena Miś z kl. IIb

             

            Składamy podziękowania Państwu Agnieszce i Jackowi Rachwał oraz Państwu Natalii i Marcinowi Kwolek a także katechetom za zaangażowanie się i pomoc w realizacji projektu.

          • Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu

          • Dzień Babci i Dziadzia to wyjątkowa uroczystość, która przynosi wiele ciepła, wzruszenia i radości.

            23 stycznia nasze przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny pt. „Jak to dawniej bywało”. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a Bacie i Dziadków rozpierała duma, że mają takie zdolne wnuczęta.

            Grupa straszaków przedstawiła jak dawniej robiono masło i pieczono chleb, grupa średniaków – prace w czasie żniw, a grupa maluszków zaprezentowała zwyczaj dożynek.

            Przedszkolaki pięknie zatańczyły, zaśpiewały i zagrały swoje role.

            Po występie dzieci wręczyły swoim Dziadkom przygotowane, przez naszą niezastąpioną Panią Beatkę, upominki.

            Dla zaproszonych gości Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek – różne słodkości (ciasta, ciasteczka, deserki i pączki), włączyli si także w pomoc w przygotowaniu sali i obsługę. Serdecznie im za to dziękujemy.

            To był naprawdę wspaniały dzień, który na długo zapamiętają Dziadkowie, Wnuczęta i Panie wychowawczynie.

        • Życzenia
          • Życzenia

          • "Cicha noc, święta noc

            Pokój niesie ludziom wszem"

             

            Niech wigilijny wieczór oraz Święta Bożego Narodzenia upłyną w szczęściu i radości, a maleńki Jezus błogosławi w każdym dniu Nowego Roku

                                                    Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy

                                                    Szkoły Podstawowej w Bliznem