• Konkursy przedmiotowe

Osiągnięcia  uczniów  gimnazjum w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2016/2017

1. Konkurs geograficzny- Oskar Olejarski (klasa IIIa) zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego z wynikiem 78 punktów(na 100 możliwych do uzyskania)- co dało mu 62 miejsce w eliminacjach rejonowych.

2. Konkurs historyczny - Natalia Masłyk i Dawid Jantosz (również klasa IIIa) uzyskali  na etapie rejonowym  wyniki dające im prawo udziału w eliminacjach  wojewódzkich. Natalia uzyskała trzeci wynik eliminacji- 96 punktów na 100 możliwych, Dawid -86 punktów.

Konkursy kuratoryjne  są 3-etapowe. W etapie szkolnym  wzięło udział ponad 2000 uczniów
          z każdego przedmiotu. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 200 uczniów z najwyższymi wynikami. Prawo udziału w finale wojewódzkim uzyskuje 50 % uczestników eliminacji rejonowych
          z najwyższymi wynikami. Nasi uczniowie znaleźli się więc w setce najlepszych uczniów
          w województwie podkarpackim. Stawką finałów jest tytuł laureata dający prawo  przyjęcia do wybranej szkoły średniej poza kolejnością i zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego.

ŻYCZYMY NASZYM UCZNIOM POWODZENIA W FINALE WOJWÓDZKIM!