• Wielkanoc 2024

• Obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych, z radosnym Alleluja życzą

Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Św. Michała Archanioła w Bliznem

• 8.marca

• W Dniu Kobiet chłopcy z Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim Paniom i Dziewczynkom z naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił nasz szkolny zespół wokalny.
            Tego dnia dziewczynki ubrały się bardzo elegancko, założyły spódnice i sukienki. Chłopcy natomiast wiązali krawaty.
            Ten szczególny dzień upłynął w miłej atmosferze, a wszystkie Dziewczynki i Panie miały okazję poczuć się naprawdę wyjątkowo.

• Sałatka owocowa na lekcji języka niemieckiego? Czemu nie!

• W nietypowy sposób uczniowie klasy 6a i 6b nauczyli się słownictwa kulinarnego z zakresu przyrządzania sałatki owocowej uwielbianej w krajach niemieckojęzycznych, a zwanej tam Obstsalat.
            Uczniowie świetnie się bawili pracując owocnie w grupach, opowiadając o składnikach oraz sposobie przyrządzania tego zdrowego i pysznego deseru. Było smacznie, wesoło, kolorowo i językowo.

• Spektakl profilaktyczno – wychowawczy „Księga życzeń”

• W dniu 1 marca 2024r. uczniowie klas 0-4 Szkoły Podstawowej im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem obejrzeli spektakl profilaktyczno-wychowawczy „Księga życzeń”. Organizatorem spektaklu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej.

Księga życzeń” to wypełniona akcją i muzyką bajka, mówiąca o przyjaźni, dobrym zachowaniu, a w szczególności o szacunku do starszych i drugiego człowieka. Główną bohaterką opowieści jest mała dziewczynka o imieniu Zosia, która spędza wolne chwile u swojego kochanego dziadka. Spektakl miał na celu przybliżenie dzieciom poprzez zabawę zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, przekazanie właściwego systemu wartości oraz zwrócenie uwagi na postawę szacunku dla osób starszych i słabszych.

• Spotkanie z policjantami

• W dniu 27.02.2024 odbyło się spotkanie prewencyjne przedstawicieli policji z uczniami klas VI, VII i VIII.

Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich. Policjanci ostrzegli, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora lub skierowania sprawy do sądu rodzinnego.

Wyjaśnili wiele pojęć związanych ze zjawiskiem demoralizacji i przemocy w sieci, poinformowali, czego uczniowie nie powinni robić i jakie mogą być tego skutki.

Mamy nadzieję, że to spotkanie, któremu przysłuchiwano się z zaciekawieniem, wpłynie na wzrost świadomości naszych uczniów i przyczyni się do zmniejszenia zachowań ryzykownych i niebezpiecznych.

• Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 22 stycznia 2024r. w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie zgromadziło utalentowanych uczestników, którzy rywalizowali prezentując tradycyjne i nowoczesne kolędy i pastorałki. Uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III oraz klasy IV-VII. Każda grupa prezentowała swoje umiejętności tworząc atmosferę świątecznego nastroju i radości. Komisja wyłoniła najlepszych wykonawców, uwzględniając zarówno, jakość wykonania, interpretację utworu oraz wrażenie artystyczne. Po emocjonalnych występach, przyznano następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

I miejsce Alicja Szelast kl.3b

II miejsce Laura Chudzikiewicz kl.2a

III miejsce Aleksandra Fic kl.2b

Klasy IV- VII

I miejsce Martyna Szarek kl.6a

II miejsce Damian Rachwał kl.7b

III miejsce Kamila Wojtowicz kl.4b

Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Bober kl.4a. Zwycięzcy otrzymali nagrody, dyplomy oraz upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

Więcej zdjęć w galerii.