W dniu 25 marca, w świetlicy szkolnej odbyły się twórcze warsztaty artystyczne dla jej wychowanków. Forma warsztatowa pozwoliła dzieciom poznać zwyczaje i tradycje świąteczne oraz przygotować wspólnie z Panią Dorotą Potoczny oraz z wychowawcą świetlicy i bibliotekarzami szkolnymi ozdoby wielkanocne.
Uczestnicy zajęć wykorzystując m.in. włóczkę oraz kolorowy papier wykonali piękne baranki i króliczki wielkanocne.
Spotkanie było również doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych wśród uczniów.
Warsztaty wielkanocne
- 5
Konkurs na "Najpiękniejszą pisankę oraz palmę wielkanocną" rozstrzygnięty.
Okres przedświąteczny na świetlicy szkolnej był bardzo pracowity. Wychowankowie przygotowywali ozdoby wielkanocne. Końcowym efektem tych działań były kolorowe pisanki oraz palmy wielkanocne. Wyobraźnia dzieci nie miała żadnych ograniczeń, potrafiły wykorzystać wszelkie możliwe materiały, takie jak: bibułę, farby, kwiaty oraz cekiny. Wszystkie prace były bardzo piękne i estetycznie wykonane. Laureaci obu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę:I miejsce: Alicja Tercha (3b), Zofia Myrta (2a), Amelia Skiba (4b)
II miejsce: Izabela Kwolek (2a), Kornelia Bednarczyk (1b), Wiktoria Gdula (2b)
III miejsce: Kamila Wojtowicz (4b), Tymoteusz Kwolek (2b)
Wyróżnienia: Antonina Kwolek (3a), Łucja Dobrowolska (1b), Alicja Świsłowska (1b)
Wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną:
I miejsce: Roksana Dytko (2b)
II miejsce: Adrian Owoc (1b)
III miejsce: Kamila Wojtowicz (4b)
1
Wymiana kartek wielkanocnych
W okresie przedświątecznym uczniowie klas 7a i 7c wzięli udział w projekcie „Osterwünsche & Easter wishes”. Młodzież naszej szkoły własnoręcznie wykonała kartki wielkanocne różnymi technikami oraz zredagowała życzenia w języku niemieckim i angielskim, które następnie zostały wysłane do uczniów klas siódmych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Domaradzu i Szkole Podstawowej w Baryczy. W zamian każdy uczeń otrzymał równie piękną kartkę z życzeniami od rówieśników. Taka wymiana pozwala nie tylko na kultywowanie tradycji świątecznych, lecz również umożliwia wykorzystanie w praktyce tego, czego uczymy się na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego.
Podsumowanie programu „Być jak Ignacy – nauka pełna energii”
Uczniowie koła naukowego podsumowali swoja pracę w programie Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Była to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczyli się pracować metodą naukową i dowiedzieli się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować! Uczestnicy zdobyli wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznali ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. W VIII edycji uczestnicy pracowali z p. Sabiną Skiba w 12 fascynujących etapach dotyczących rodzajów energii konwencjonalnej oraz odnawialnej.
Archiwum Aktualności