• Boże Narodzenie

• "Cicha noc, święta noc

Pokój niesie ludziom wszem"

Niech wigilijny wieczór oraz Święta Bożego Narodzenia upłyną w szczęściu i radości, a maleńki Jezus błogosławi w każdym dniu Nowego Roku

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy

Szkoły Podstawowej w Bliznem

• Pasowanie na Ucznia

• We wtorek 22 listopada 2023r. odbyło się Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy I a i I b. W uroczystości brali  udział również rodzice, koleżanki i koledzy z klas starszych oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się słowno-muzycznym programem artystycznym w wykonaniu pierwszoklasistów. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania. Uczniowie ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Pani Dyrektor Maria Bieda poprzez dotknięcie ołówkiem ramienia każdego pierwszaka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe birety, książki oraz statuetki. Całość uroczystości zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

,,Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa …
            wtedy proste – DZIĘKUJĘ – zawiera wszystko, co chcemy wyrazić”

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom zaangażowanym w organizację zabawy andrzejkowej, która odbyła się dnia 25 listopada br. Szczególne słowa uznania kieruje w stronę Przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszki Rachwał za osobisty wkład i wsparcie włożone w realizację tego przedsięwzięcia. Wyrazy wdzięczności składa również wszystkim Sponsorom i Darczyńcom za okazaną pomoc i życzliwość: Prezesowi Firmy OSM w Jasienicy Rosielnej, Prezesowi Firmy „Sopex” w Krośnie, Dyrektorowi Firmy „Mlekovita” w Sanoku, Właścicielowi Sklepu „Groszek” w Jasienicy Rosielnej,  Właścicielowi Sklepu „Zdrowy soczek”  w Krośnie oraz Właścicielowi Piekarni „Małgosia” w Grabownicy Starzeńskiej. Dziękuje także Pani Dorocie Potoczny i Pani Beacie Wilusz za wykonanie drobnych upominków dla gości.

Dochód pozyskany z imprezy zostanie przeznaczony na zakup szafek do szatni szkolnej. Dzięki wsparciu Rady Rodziców, wyposażenie naszej placówki w funkcjonalne szafki zwiększy bezpieczeństwo i komfort uczniów.

Maria Bieda

• Wizyta Św. Mikołaja

Idzie, idzie święty z nieba.

Oto jest wśród nas.

Witaj święty Mikołaju.

Witaj, witaj nam.”

06 grudnia, jak co roku, w naszym przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość Święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci czekały z niecierpliwością. W tym roku zima nas nie zawiodła, więc Mikołaj mógł przyjechać na swoich saniach ciągniętych przez renifery:) Przedszkolaki powitały św. Mikołaja piosenką. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami, każdy też miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Bardzo się cieszymy, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.