• „Jesteśmy Polką i Polakiem”

•     Z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski grupa maluszków przygotowała krótki program patriotyczny. Dzieci odśpiewały Hymn Polski, zaprezentowały wiersze o naszych symbolach narodowych – fladze i godle.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu,
            kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu

• Spotkanie autorskie z Panią Haliną Błaż

•     14 listopada 2023r w Oddziałach Przedszkolnych naszej szkoły, w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa, odbyło się spotkanie autorskie z Panią Haliną Błaż.

Pani Halina jest autorką książek dla dzieci oraz tekstów piosenek. Napisane przez nią utwory przekazują ważne treści, uczą jak właściwie postępować w życiu, jak być dobrym, uczciwym, serdecznym dla innych.

Pani Halina przyniosła na spotkanie swoje książki, opowiedziała dzieciom co było inspiracją do ich napisania, a następnie czytała dzieciom fragmenty swoich utworów. W czasie spotkania przedszkolaki wspólnie z autorką zaśpiewały piosenkę pt. „ Bądź dobry jak chleb”, z muzyką Ks. Marka Duda.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały folderki z autografem i wręczyły autorce kartkę z podziękowaniami. Cieszymy się, że możemy poznawać twórczość osób pochodzących z naszego regionu – Pani Halina Błaż jest mieszkanką sąsiadującej z Bliznem Starej Wsi.

• Dzień Papieski

• Co roku w październiku obchodzimy w Polsce Dzień Papieski, przypominający nam o wyborze Karola Wojtyły na papieża, który przyjął imię Jan Paweł II. Skarbem, który pozostawił nam św. Jan Paweł II jest nie tylko jego życie, ale także i nauczanie.

Każdy Dzień Papieski ma swoje hasło. W tym roku brzmiało ono: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Katecheci naszej szkoły wraz z uczniami 19 października zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny poświęcony temu zagadnieniu. Mogliśmy spotkać się z przedstawicielami trzech światów, które tworzą naszą kulturę: artystami, naukowcami i sportowcami. Słowa, które kierował do nich Papież Polak cały czas są aktualne. Uczniowie przygotowali także krótkie cytaty św. Jana Pawła II, które można było zabrać z sobą po programie na pamiątkę.

• Bajkowe święto w świetlicy

•             6 listopada br. wychowankowie świetlicy szkolnej obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Do magicznej krainy bajek wprowadził dzieci zaproszony gość - Smok Wawelski. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali fragmentów baśni czytanych przez panie bibliotekarki, wykonali także barwne prace plastyczne przedstawiając ulubionego bohatera z kreskówki. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło również zabaw ruchowych i muzycznych. Ponadto dzieci przebrane za postacie bajkowe rywalizowały ze sobą w rożnych konkurencjach. Rozwiązywały m.in. quizy muzyczne, zagadki bajkowe oraz kalambury. Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.

Zwycięzcami turnieju zostały: Alicja Tercha z kl. 3 b oraz Maja Majcher z kl. 2 a.

• „Uwolnij książkę”, czyli BOOKCROSSING w naszej szkole

• Od października br. świetlica szkolna przyłączyła się do akcji Bookcrossing. Inicjatywa „Wędrującej książki” została podjęta we współpracy z biblioteką. Jej głównym celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci. Idea Bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny „podróżować”, krążyć z rąk do rąk. Akcja polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych, po to, aby inny czytelnik mógł ją przeczytać i podać dalej.

W myśl tej idei powstała w świetlicy szkolnej półka bookcrossingowa. Wszystkich wychowanków świetlicy zachęcamy do zapoznania się z regulaminem akcji oraz do „uwalniania ” swoich książek.

Regulamin_akcji_Bookcrossing.docx

• Dzień Postaci z Bajek

• Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5. listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. W taki dzień warto sobie o nich przypomnieć, dlatego 6.listopada uczniowie wcielili się w różne bajkowe postacie. Dzień ten był okazją do integracji, wzajemnego poznania się i rozmowy na temat dzieciństwa i ulubionych bajek.Dziękujemy wszystkim, którzy przeistoczyli się na jeden dzień we wspaniałe, barwne bajkowe postacie.