• Europejski Dzień Języków

• 25 i 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Celem tej uroczystości było ukazanie różnorodności językowo-kulturowej oraz korzyści płynących z nauki języków.
            Uczniowie mieli do rozwiązania kilka quizów przy pomocy czytnika kodów QR , zabaw językowych m.in. Escape Room, wykonali wspaniałe plakaty ukazujące różne kraje, w których mówi się w językach, których się uczą: angielskim i niemieckim. Prace uczniów z różnych klas są barwne i ciekawie prezentują różne państwa. Część uczniów przyłączyła się do zabawy przychodząc do szkoły w przebraniu lub barwach dowolnie wybranego kraju.
            Wyniki konkursu językowego:
            I miejsce – klasa 7B – 68%
            II miejsce – klasa 8a – 56%
            III miejsce – klasa 7c – 48%
            Gratulujemy!
            Wszystkim, którzy się zaangażowali i włączyli do naszej zabawy bardzo dziękujemy.

• Spotkanie z policjantem

• 13 września 2023r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I – IV z funkcjonariuszami z posterunku  Policji w Jasienicy Rosielnej.

Na spotkaniu prowadzący zwrócili uwagę, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomnieli także zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, podkreślając jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Warte przypomnienia okazały się również konieczne uprawnienia i odpowiedni wiek dla dzieci korzystających z rowerów, hulajnóg i quadów.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się swoimi doświadczeniami. Spotkanie z policjantami okazało się potrzebne – uczniowie odświeżyli sobie już znane im informacje oraz dowiedzieli się o wielu nowych sprawach. Dziękujemy !!!

• Dzień Patrona - organizacja zajęć

• W piątek 29 września obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona. Zmianie ulega organizacja pracy w tym dniu i będzie ona przebiegać następująco:

8.00 - 10.40 oraz 12.00 -12.20  - zajęcia w klasach z wychowawcą, udział w akademii (o 12.20 - II danie dla uczniów klas IV-VIII)

11.00 - 12.00 - Msza Św.

Kursy autobusu o godz. 12.30 i 12.50

Świetlica będzie pracować wg planu

• Ważne

• W piątek 8 września autobus szkolny pojedzie tylko rano. Nie będzie kursu powrotnego.