• Akademia Małych Zdobywców w naszej szkole

• W mijającym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Bliznem realizowany jest program Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie „Akademia Małych Zdobywców”.

Główną ideą projektu jest zachęcenie uczniów klas I - III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym dotyczących zdrowego stylu życia, a także podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego.

Ideą programu „Akademia Małych Zdobywców” jest propagowanie aktywnej postawy zdobywania umiejętności sportowych potwierdzonych zdobyciem poszczególnych sprawności.

Podczas roku szkolnego przeprowadzone zostały pozalekcyjne zajęcia sportowe. Zdobycie danej sprawności zakończone było mini testem sprawnościowym i wręczeniem wklejki do legitymacji, które każde dziecko otrzymało. Po uzyskaniu 6 sprawności dziecko na koniec roku otrzymuje tytuł
            i specjalną wklejkę "Małego Zdobywcy".

Nasi uczniowie zdobywali następujące sprawności: turysta, piłkarz, gimnastyk, tancerz, mistrz dwóch ogni oraz lekkoatleta. W ramach zajęć uczniowie klasy pierwszej poznali najbliższe okolice, poznali zasady poruszania się po drodze, chodniku, nauczyli się poprawnego przechodzenia przez jezdnię, oswajali się z piłkami, uczyli się techniki wykonywania ćwiczeń gimnastycznych, rytmiki, choreografii tanecznych, poznali zasady gry w piłkę ręczną oraz dwa ognie. Koniec maja i czerwiec przeznaczony jest na zajęcia z lekkoatletyki.

Udział w zajęciach na pewno poszerzył wiedzę oraz umiejętności uczniów, pobudził
            i zmotywował do dalszej pracy nad własną sprawnością fizyczną.

Dzięki uczestniczeniu w programie nasza szkoła otrzymała sprzęt sportowy, dzięki któremu, zajęcia były ciekawsze i urozmaicone.

• Informacja

•  Informujemy, że w dniach egzaminu ósmoklasisty, tj. 23, 24 i 25 maja kursu autobusu szkolnego nie będzie.

• Informacja o zapisach do przedszkola na okres wakacji

• W okresie wakacji opieka przedszkolna będzie zapewniona przez:

1. Przedszkole przy Zespole Szkół w Jasienicy Rosielnej - lipiec 2023

2. Przedszkole w Bliznem (mała strona) - sierpień 2023

Do przedszkola można zapisać dzieci, których rodzice pracują zawodowo. Rodzice są zobowiązani zapisać dziecko na lipiec w Zespole Szkół w Jasienicy Rosielnej, a na sierpień w Przedszkolu w Bliznem (mała strona).

Dokumenty potrzebne do zapisu są dostępne w załącznikach, można też je pobrać ze strony internetowej Zespołu Szkół w Jasienicy Rosielnej - zs-jasienicaros.edupage.org oraz strony internetowej Przedszkola w Bliznem (mała strona) -  blizne.przedszkolna.net.

Zgłoszenia dzieci do przedszkola w Bliznem przyjmowane będą w Przedszkolu w Bliznem, Blizne 123 w dniach 8- 16 maja 2023r, a do przedszkola w Jasienicy Rosielnej w sekretariacie Zespołu Szkół w Jasienicy Ros w dniach 8 - 26 maja 2023r.

karta_zgloszenia_dziecka_Blizne.docx

wniosek_oddzial_wakacyjny_Jasienica_R.docx