• Podziękowanie

          • 26 października 2022r. w Tomaszowie Lubelskim nasza drużyna Szkoły Podstawowej w Bliznem odniosła sukces w Finale Ogólnopolskim w biegach przełajowych. Wywalczyliśmy srebrny medal i zdobyliśmy Wicemistrzostwo Polski. Za osiągnięcia sportowe drużyna nasza otrzymała od Pani Dyrektor w ubiegłym roku piłki do gry w piłkę nożną, a teraz koszulki polo. Z pewnością będziemy w nich godnie reprezentować naszą szkołę.

            Dziękujemy

            Trener wraz z podopiecznymi.

          • Warsztaty bożonarodzeniowe

          • W okresie świątecznym uczniowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez Wychowawcę świetlicy we współpracy z biblioteką szkolną. Podczas zajęć dzieci poznały tajniki tworzenia stroików świątecznych. Posługując się gałązkami igliwia, szyszkami, orzechami czy ozdobami choinkowymi uczniowie samodzielnie wykonali barwne dekoracje bożonarodzeniowe. Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd i pastorałek.

             

        • Organizacja pracy szkoły w dniu 22.12.2022
          • Organizacja pracy szkoły w dniu 22.12.2022

          • W dniu 22.12.2022r. zarządzeniem dyrektora szkoły zostanie zmieniona organizacja pracy. Zajęcia będą się odbywać wg następującego harmonogramu:

            klasy 1 - 4:

            lekcja 1 - udział w przedstawieniu

            lekcja 2 i 3 - wigilie klasowe

            lekcja 4 i część 5 (do 12.00) - zajęcia z wychowawcą

            godz, 12.00 - zakończenie zajęć

            godz. 12.05 - autobus

             

            klasy 5 -8

            lekcja 1, 2 i 3 - wg planu

            lekcja 4 i część 5 (do 12.00) - wigilie klasowe

            godz. 12.00 - udział w przedstawieniu

            ok. 13.00 - zakończenie zajęć

            13.00 - autobus

          • Kartka Bożonarodzeniowa dla Seniora

          • W miesiącu listopadzie został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I – III „Kartka Bożonarodzeniowa dla Seniora”. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej. Prace zostały wykonane przez chętnych uczniów dowolną techniką plastyczną. Celem konkursu było podtrzymywanie oraz upowszechnianie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych, wzmocnienie więzi rodzinnych, kształtowanie postawy otwartości na drugiego człowieka oraz popularyzacja twórczości plastycznej wśród dzieci. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 1 grudnia 2022r. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez organizatora konkursu. Wykonano też pamiątkowe zdjęcia z uczestnikami i organizatorami konkursu.

          • Inauguracja działalności Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”

          •  

            W dniu 16 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły, zrzeszeni w Kole Młodych Odkrywców, wzięli udział w inauguracji działalności Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
            Podczas Inauguracji odbyły się warsztaty, wykłady i pokazy naukowe. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Dzieje polskich uczonych” prowadzonym przez popularyzatora nauki, dziennikarza, prezentera radiowego i telewizyjnego, autora około 800 naukowych programów telewizyjnych oraz programu Laboratorium, wykładowcę i absolwenta Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego Wiktora Niedzickiego. Zajęcia obejmowały również warsztaty fizyczne, gdzie pod okiem belfra fizyki i TikTokera Pana Tomasza Madeja można było doświadczyć fizyki dosłownie na własnej skórze.

            ​​​​​​​

          • Spotkanie z misjami

          •  W klasach drugich odbyła się ciekawa lekcja z  wolontariuszką misyjną Salwator. Uczniowie  dowiedzieli się wielu informacji o krajach misyjnych, a także w jaki sposób można zostać wolontariuszem.  Podczas prezentacji  zobaczyli  ciekawe zdjęcia z dziećmi z innych krajów, które borykają się z wieloma trudnościami w zdobywaniu nauki. Wszyscy byli bardzo wdzięczni, że mogą uczęszczać  do szkoły. Uczniowie uczyli się piosenki w języku hiszpańskim,  mogli również oglądać rekwizyty podarowane przez misjonarzy, najradośniejszym odkryciem było to, że każdy z nas może być małym misjonarzem poprzez modlitwę, uśmiech, dobre uczynki bez wyruszania w daleką drogę!

          • Program słowno-muzyczny pt. "Blask prawdy" 

          • Uczniowie klasy Va przedstawili krótki program słowno -muzyczny pt. "Blask prawdy".  Wątkiem przewodnim były trzy słowa: prawda, miłość, wolność zaczerpnięte z nauczania papieża Jana Pawła II.

            Ważnym momentem było poznanie biografii trzech świętych: św. Stanisława Kostki, bł. Carlo Acuitis i św. Tarsycjusza. Dziękujemy całej klasie V a za włożony trud i zaangażowane.

            W tym adwentowym czekaniu była to dla wielu refleksja nad wybieraniem dobra w swoim życiu a odrzucania zła. Dziękujemy !

          • Podziękowanie

          • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

            nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”    

                                                                                                                                  Św. Jan Paweł II

             

                        Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem składa serdeczne podziękowanie Radzie Rodziców oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ozdób świątecznych, słodkości i organizację kiermaszu bożonarodzeniowego. Podziękowanie kieruję również do Ks. Proboszcza za włączenie się w akcję oraz całej społeczności lokalnej, za swoją hojność i wsparcie tak szczytnego przedsięwzięcia.

             

                                                                                                                                  Dyrektor szkoły

                                                                                                                                  Maria Bieda

          • Mikołajkowe Debiuty

          • 29 listopada w Jasienicy Rosielnej odbyły się eliminacje do XXVII Konkursu Mikołajkowe Debiuty.
            Na scenie zaprezentowało się 5 naszych uczennic: Matylda Marek i Amelia Wojtowicz z klasy „0”,
            Julita Data z klasy I oraz Kamila Wojtowicz i Alicja Szelast z klasy III. Spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło 4 finalistów, wśród których znalazło się troje reprezentantów nasze szkoły:
            Matylda Marek, Julita Data i Kamila Wojtowicz.

            W finale tego konkursu, który odbył się 7.12.2022 w Brzozowskim Domu Kultury,
            Julita zajęła I miejsce a Kamila i Matylda otrzymały wyróżnienia.

            Gratulujemy sukcesu!

          • Przedsięwzięcia biblioteczne -zakończenie zadań projektowych

          • Miesiąc listopad upłynął w naszej szkole pod znakiem działań promujących czytelnictwo. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas V projekt edukacyjnych „Szlakiem polskich legend”. Jego głównym celem było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań przeszłością naszego kraju. Zaplanowane w projekcie zadania obejmowały wystawkę publikacji książkowych oraz konkurs czytelniczy „Znamy legendy polskie” autorstwa Wandy Chotomskiej. Ponadto uczniowie własnoręcznie wykonali w formie komiksu legendy z różnych regionów Polski.

            Ciekawą formą zajęć dla uczniów okazał się również projekt czytelniczy pod hasłem „W krainie baśni”. Przedsięwzięcie zostało skierowane do klas IV. Jego celem nadrzędnym było wprowadzenie dzieci w świat bajek i baśni, a w szczególności zwrócenie uwagi na walory dydaktyczne dzieła literackiego. W czasie lekcji języka polskiego uczniowie zapoznali się z twórczością najsłynniejszych baśniopisarzy europejskich. Zaznajomili się także z wybranymi utworami baśniowymi oraz wykonali słodkie bajkowe chatki. Inwencja twórcza, kreatywność i pomysłowość uczniów sprawiła, że powstały piękne, lukrowane i piernikowe dekoracje. Podsumowaniem projektu był turniej międzyklasowy. W konkursie 6-osobowe drużyny prezentowały swoją wiedzę na temat baśni H. Ch. Andersena, barci Grimm i Ch. Perrault. Uczestnicy quizu rywalizowali w następujących konkurencjach: konkurs pytań, rekwizyty, cytaty, puzzle. Podczas turnieju dzieci projektowały również ilustracje do ulubionych baśni oraz prezentowały w barwnych strojach wybraną postać bajkową. Wszystkie drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem i umiejętnością pracy w zespole.

            Tematem przewodnim kolejnego projektu zrealizowanego wśród uczniów klas VII była promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Uczniowie w ramach zadań projektowych zrealizowali następujące działania: stworzyli animację filmową w programie Biteable, wykonali plakaty oraz foldery edukacyjne „Z książką w świat wartości”.

            Biorąc pod uwagę stałą potrzebę upowszechniania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci, biblioteka szkolna zaplanowała we współpracy z Wychowawcą świetlicy szereg inicjatyw. Zorganizowała uroczystość biblioteczną z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na program obchodów święta przypadały: warsztaty artystyczne zdobienia misiowych pierników, zabawy muzyczno- ruchowe w rytm piosenki „Pluszowy Miś”, konkurs plastyczny „Wydzieranka – Portret Misia”, recytacja wierszy o bohaterach zwierzęcych, ekspozycja książek o misiach oraz gry i quizy. Ponadto zainicjowała również spotkanie online z Panią Magdaleną Podobińską - autorką wierszy dla dzieci i młodzieży. Podczas wystąpienia pisarka zaprezentowała zgromadzonym swój dotychczasowy dorobek literacki. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali niezwykłych opowieści m.in. o Kotku czy Pluszowym Misiu. Chętnie odpowiadali także na zagadki i pytania dotyczące treści przeczytanych tekstów. Udział dzieci w spotkaniu autorskim uwrażliwił ich na piękno poezji, był dla nich wspaniałą lekcją edukacji czytelniczej.

            Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowania Dyrekcji oraz nauczycielom za wkład i zaangażowanie w realizację projektów edukacyjnych przeprowadzonych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

             

          • Konkurs - ,,Polska w moim sercu’’

          • ,,Polska w moim sercu’’- pod takim hasłem 16 listopada br. W świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Celem głównym konkursu było propagowanie wśród dzieci postaw patriotycznych oraz rozwijanie ich uzdolnień recytatorskich i aktorskich. W zmaganiach konkursowych udział wzięło 15 uczniów. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem deklamowali wiersze poświęcone Ojczyźnie. Laureatami konkursu zostali:
            I miejsce: Wiktoria Gdula (I b)
            II miejsce: Tymoteusz Kwolek (I b)
            III miejsce: Amelia Skiba (III b)
            Wyróżnienie: Laura Chudzikiewicz (I a) oraz Zofia Skiba (I a)
            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. 

          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

          • 10 listopada  w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie w strojach galowych zaprezentowali samodzielnie wykonane kotyliony oraz odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”.
            Centralnym punktem obchodów była uroczysta akademia pod hasłem ,Pociąg do wolności”. Uczniowie klas: 8a, 6b i 4b przeprowadzili widzów przez cztery stacje symbolizujące drogę Polski do odzyskania niepodległości: ,NIEWOLA” ,,POWSTANIA”, ,,I WOJNA ŚWIATOWA”, ,,WOLNOŚĆ”. Występy  młodych aktorów ilustrowane były zdjęciami i pieśniami patriotycznymi w wykonaniu zespołu muzycznego.
              

          • Wyniki konkursu plastycznego ,,Zwierzęta w literaturze’’

          • 24 października br. w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zwierzęta w literaturze’’. Jego głównym celem było propagowanie literatury dziecięcej, rozwijanie i doskonalenie inwencji twórczej dzieci oraz kształtowanie świadomego odbiorcy sztuki. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Technika wykonania prac była zróżnicowana. Najważniejszym kryterium oceny prac konkursowych była samodzielność oraz pomysłowość w ujęciu tematu. Liczyły się także walory estetyczne i artystyczne. Za najciekawsze prace plastyczne, przedstawiające ulubionych bohaterów zwierzęcych, komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

            I miejsce: Amelia Skiba

            II miejsce: Iga Dydek

            III miejsce: Hanna Zarych, Milena Wątróbska

            Wyróżnienia: Lena Skarbek, Maja Majcher, Antoni Wołoszyn, Kamil Wrona

            Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

          • Pasowanie na ucznia

          • 27 października 2022r. odbyło się Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Maria Bieda. Uczniowie przedstawili program artystyczny i złożyli ślubowanie. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. To była uroczysta chwila w życiu pierwszoklasistów. Dzięki zdjęciom i pamiątkowym statuetkom zapamiętają ją na zawsze.

          • Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • W październiku br., w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna podjęła szereg działań mających na celu promowanie książki oraz propagowanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Dla uczniów klas II zorganizowała projekt edukacyjny pod hasłem „Polscy pisarze dzieciom”. Jego głównym założeniem było rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, kształtowanie u dzieci nawyku obcowania z książką. W ramach projektu uczniowie wysłuchali licznych wierszy i opowiadań o tematyce zwierzęcej. Uczestniczyli również w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury szkolnej, wykonali także barwne prace plastyczne do utworu Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Ponadto stworzyli „Drzewo Czytelnika” – makietę, na której zapisywali za pomocą kolorowych listków tytuły swoich ulubionych książek.

                        Z kolei dla chętnych uczniów klas I-VIII biblioteka zainicjowała warsztaty rękodzieła „Book folding – książkowe origami, czyli nowe życie starych książek”. Zajęcia przeprowadziła Pani Katarzyna Stachowicz – bibliotekarz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie. Uczestnicy warsztatów przy użyciu prostych technik artystycznych, w twórczy sposób przeobrażali zapomniane egzemplarze książek w piękne dzieła sztuki. W efekcie końcowym wykonali m.in. ozdoby świąteczne, jeżyki, domki dla ptaków.

            Natomiast uczniowie klas I wzięli udział w projekcie edukacyjnym „W progach szkolnej biblioteki”. Projekt miał za zadanie wprowadzić dzieci w świat literatury, przygotować ich do samodzielnego wyboru książki i korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Podczas jego realizacji uczniowie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Do magicznego świata książek pierwszaków zaprosili uczniowie klasy 6b poprzez inscenizację przedstawienia „W krainie baśni, bajek…” oraz uczniowie klasy 2b, którzy zorganizowali dla najmłodszych czytelników naszej placówki akcję głośnego czytania.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej skłania do zadumy i refleksji nad wartością edukacji we współczesnym świecie. W tym roku na okolicznościowej akademii pod hasłem ,,spotkasz ludzi co, pokażą drogę ci”, w dniu 13.10 zebrała się cała społeczność szkolna na dużej sali gimnastycznej.

            Pani Maria Bieda-Dyrektor Szkoły przywitała zebranych gości : Pana Adama Śnieżka - Posła RP, Panią Urszulę Brzuszek - Wójta Gminy Jasienica Rosielna, Panią Annę Fic - Sekretarz Gminy, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły oraz nauczycieli i uczniów.

            Święto Edukacji to też okazja do uznania zaangażowania i podziękowania za trud nauczycielom i pracownikom szkoły. Formą docenienia pracy nauczycieli są życzenia, a także Nagrody Wójta i Dyrektora Szkoły.

            Dzieci z klas IIa, IIb, IVa, VIIIa,b,c oraz zespół wokalny przygotowały krótki występ, w czasie którego słowem, piosenką i tańcem uświetniły ten dzień. Popłynęło wiele ciepłych słów w kierunku pedagogów i pracowników naszej szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela i troskę o dobro wychowanków. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to Program skierowany m. in. do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

            W naszej szkole w ramach tego programu zostały zakupione klocki konstrukcyjne KNEX. Zestawy klocków konstrukcyjnych to znakomita zabawa połączona z nauką, rozwijająca wyobraźnię i myśl konstrukcyjną małych budowniczych. Dzięki prostocie elementów połączonej z różnorodnością kolorów można konstruować niesamowite pojazdy, roboty i fantastyczne konstrukcje. Zestawy pozwalają budować ruchome konstrukcje, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze bardziej ciekawa. Klocki są cenną pomocą dydaktyczną w nauczaniu dzieci geometrii i myślenia przestrzennego, mogą być też wykorzystywane na lekcjach fizyki czy astronomii w starszych klasach.


            KNEX to niesamowite zestawy klocków, z których powstają fantastyczne modele zwierząt oraz ruchome, przestrzenne konstrukcje. Pozwalają małym budowniczym na samodzielne tworzenie podstawowych obiektów, a starszych użytkowników motywują do tworzenia złożonych konstrukcji, które wzbudzają ich ciekawość techniką i inżynierią. Każdy zestaw dostarczany jest z instrukcją oraz plastikowym pudełkiem, które umożliwia wygodne przechowywanie elementów. Aktywność z klockami poprawia koordynację ręka-oko, doskonali zdolności motoryczne, umiejętności rozwiązywania problemów, stymuluje funkcje poznawcze i rozwija inteligencję przestrzenną. Uczniowie podczas lekcji techniki mogli przekonać się jakie wspaniałe konstrukcje można z nich budować, łącząc zabawę z nauką.

             

          • Blizne - historia, która trwa...

          • „Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,
            Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
            Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
            W polskiej mnie mowie pacierza uczyła.”

            Maria Konopnicka

                 Niezbędnym elementem rozwoju uczniów jest ich przynależność do miejsca, poznanie swojej „Małej Ojczyzny”, jej dziejów, kultury, która jest osadzona w społeczności lokalnej. Idea ta stała się tematem przewodnim projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole pod hasłem „Blizne - Moja Mała Ojczyzna”. Inicjatorem i koordynatorem projektu była biblioteka szkolna. Przedsięwzięcie zostało skierowane do uczniów klas ósmych. Jego głównym celem było rozwijanie lokalnego patriotyzmu, pogłębianie więzi z własnym miejscem zamieszkania oraz kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna swojego „zakątka”, jego zabytków i walorów krajoznawczych. Projekt zakładał realizację następujących zagadnień: „Ja, moja rodzina, mój dom i jej tradycje”, „Mój region – historia, kultura”, „Twórczość lokalna”. Przekazywaniu treści służyły odpowiednio dobrane formy pracy i metody nauczania. Nadrzędnym celem przeprowadzonych działań dydaktycznych było wprowadzenie uczniów w świat kulturowych wartości regionu. Młodzież zdobywała wiedzę na poszczególnych przedmiotach oraz godzinach wychowawczych. W trakcie cyklicznie prowadzonych zajęć zaznajomiła się z lokalnymi legendami, poznała historię swojej miejscowości. Sukcesywnie gromadziła cenne informacje dotyczące dziejów Bliznego. Prowadziła wywiady, rozmowy z członkami rodziny oraz nauczycielami. W efekcie prowadzonych działań powstały plakaty, filmiki, albumy i foldery anglojęzyczne reklamujące pobliski region.

                    W ramach realizacji projektu zaplanowano również szereg inicjatyw. Zorganizowano m.in. wycieczkę po „Małej Ojczyźnie”. Uczniowie zwiedzali najważniejsze obiekty i zabytki Bliznego, tj.  pochodzący z XV wieku drewniany Kościół pw. Wszystkich Świętych oraz wzniesioną na wzgórzu XIX-wieczną Kaplicę pw. Św. Michała. Wśród licznych działań nie zabrakło również konkursów. Przeprowadzono wśród uczniów klas ósmych konkurs fotograficzny pt: „Blizne w obiektywie” oraz konkurs literacki pod hasłem „Blizne-wspomnienia mojej babci, mojego dziadka…”. Laureatami konkursu fotograficznego zostali: I miejsce Wiktoria Dydek, II miejsce Aleksandra Bąk, III miejsce Maciej Bober, wyróżnienie Nadia Pająk. W konkursie literackim I miejsce zajęła Gabriela Skiba, II miejsce Wiktoria Dydek, III miejsce Aleksandra Bąk. Wyróżnienie otrzymała Amelia Gurgacz.

                    Podsumowanie projektu miało miejsce 11 października br. Na początku spotkania Pani Dyrektor powitała zaproszonego gościa i przedstawiła główne założenia i cele projektu.  Podczas konferencji uczniowie klas ósmych wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez Pana Mariusza Kaznowskiego Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Jasienicy Rosielnej. Tematyka wystąpienia nawiązywała do historii, tradycji oraz architektury sakralnej Bliznego. Zaproszony gość przybliżył uczestnikom spotkania walory krajoznawcze rodzimej miejscowości oraz ich mieszkańców, którzy odegrali znaczącą rolę w kształtowaniu tego regionu. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie laureatom konkursów dyplomów i nagród rzeczowych. Na zakończenie przedsięwzięcia Pani Dyrektor podziękowała Panu Mariuszowi Kaznowskiemu za wygłoszony wykład i zaprosiła zgromadzonych  do obejrzenia wystawy „Blizne dawniej – Blizne dzisiaj”. Na ekspozycji znalazły się dzieła twórców lokalnych, m.in. Pana Józefa Pająka (rzeźba), Pana Adama Zarycha (metaloplastyka), Pana Leszka Gierlacha (malarstwo), Zuzanny Gierlach (rysunek), Tomasza Opalińskiego (malarstwo), Pana Ryszarda Kielara (rzeźba), Pani Doroty Potoczny (rękodzieło).

                  Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowania Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za wkład i zaangażowanie w realizację projektu „Blizne – Moja Mała Ojczyzna”. A w szczególności utalentowanym miejscowym artystom za udostępnienie swoich cennych dzieł sztuki.

          • Druga szkoła w Polsce z im. Św. Michała Archanioła

          • 2 października 2022 r. uczestniczyliśmy w szczególnym wydarzeniu. Szkoła Podstawowa w Ostrowie zaprosiła nas, aby celebrować nadanie jej imienia świętego Michała Archanioła – patrona naszej szkoły.

            Uroczystość poprzedziła Msza Święta w Kościele pw. MB Królowej Polski pod przewodnictwem ks. abp. Adama Szala – metropolity przemyskiego. Podczas eucharystii odbyła się ceremonia przekazania placówce  nowego sztandaru.

            Na placu przy szkole została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa. Główna część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły, gdzie została odczytana Uchwała Rady Gminy o nadaniu imienia św. Michała Archanioła Szkole Podstawowej w Ostrowie oraz został zaprezentowany sztandar. Ważną częścią świętowania było wbijanie pamiątkowych „gwoździ" w specjalną tablicę. Naszą Szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Maria Bieda oraz uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego: Julia Buczek, Kinga Terefenko, Bartosz Kwolek, Aneta Cwynar, Paulina Lubas, Oliwier Śnieżek wraz z opiekunem.

            Na zakończenie obchodów odbył się przepiękny program artystyczny w wykonaniu uczniów tejże szkoły.

            Bardzo się cieszymy, że kolejna szkoła w Polsce przyjęła imię tak wyjątkowego, zacnego patrona.