• Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą pisankę oraz palmę wielkanocną."

• W okresie przedświątecznym wychowankowie świetlicy przygotowywali na zajęciach świetlicowych ozdoby wielkanocne. Końcowym efektem tych działań były kolorowe pisanki oraz palmy wielkanocne. Uczniowie wykorzystali wszelkie możliwe materiały, takie jak: cekiny ,bibułę, farby, kwiaty. Wszystkie prace były bardzo piękne i estetycznie wykonane. Uczestnicy obu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
            Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę:

I miejsce: Zofia Myrta (1a) oraz Iga Dydek (2b)

II miejsce: Maja Majcher (1a) oraz Maja Witek (3b)

III miejsce: Aleksander Biernacki (1b) oraz Emilia Kuliga (2b)

Wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną:

I miejsce: Dawid Dudek (4a)

II miejsce: Roksana Dytko (1b)

III miejsce: Maja Witek (3b)

• Palmy Wielkanocne

• W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami Koła, własnoręcznie wykonali palmy wielkanocne. Przez kilka wspólnych spotkań uczestnicy poznawali nowe techniki prac manualnych, które zostały wykorzystane do zrobienia kwiatów z bibuły oraz krepiny.

• KONKURS BIBLIJNY

• Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału Konkursu Biblijnego na podstawie Ewangelii wg św. Mateusza i Listów Apostolskich dla uczniów szkół podstawowych w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2022/2023.

II miejsce w Dekanacie Domaradz zajęła Kinga Jarosz z klasy IV a

III miejsce w Dekanacie Domaradz zajął Damian Rachwał z klasy VI b

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy uczniom oraz rodzicom za wspólne z dziećmi pochylanie się nad Słowem Bożym i zaangażowanie się w konkurs.

• Dobre uczynki jak słodkie malinki, nic nie kosztują Boga radują….

•     Pod takim hasłem, 16 marca br. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z s. Elizą Włodyką ze Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła z Miejsca Piastowego. Zaproszony gość przybliżył wychowankom świetlicy szkolnej swoją działalność literacką oraz  przedstawił i zaprezentował dotychczas wydane publikacje książkowe adresowane dla dzieci. Dużą popularnością wśród uczniów cieszyły się opowiadania o tematyce religijnej i wychowawczej zawarte w książce „Opowieści z Malinkowa”. Do wspólnej podróży w Krainę Malinkowa wprowadziła zgromadzone dzieci s. Eliza. Uczestnicy spotkania z dużym zainteresowaniem wysłuchali pouczającej opowieści o przyjaźni pt: „Tedi”. Chętnie odpowiadali także na pytania dotyczące treści przeczytanego tekstu. Podczas spotkania nie zabrakło również malinowych akcentów i autografów. Miły prezentem dla uczniów okazały się pamiątkowe książeczki autorstwa s. Elizy o patronie naszej szkoły „Św. Michał Archanioł przyjaciel dzieci” oraz malinkowe lizaki przywiezione przez Siostry Michalitki. Na zakończenie spotkania dzieci w dowód wdzięczności złożyły na ręce s. Elizy podziękowanie i drobny upominek.

• Wielkanocne warsztaty makramy

•      29 marca br. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych za pomocą techniki makramy. Tę niezwykłą sztukę rękodzieła zaprezentowała uczniom Pani Dorota Potoczny – nauczyciel naszej placówki. Prowadząca warsztaty zaznajomiła dzieci z tajnikami makramowych splotów. Opowiedziała również o swojej pasji szydełkowania, haftowania, quillingu czy robienia na drutach. Uczestnicy zajęć, w sposób twórczy,  przy użyciu m.in. włóczki wykonali dekoracje na jajka wielkanocne. Spotkanie było okazją do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych wśród uczniów. Zachętą do poszukiwania inspiracji w tej dziedzinie sztuki było również krótkie wystąpienie Oliwii Chudzikiewicz – uczennicy kl. 5b, która przybliżyła zgromadzonym swoje zainteresowanie tą formą rękodzieła.