• Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą pisankę oraz palmę wielkanocną."

• W okresie przedświątecznym wychowankowie świetlicy przygotowywali na zajęciach świetlicowych ozdoby wielkanocne. Końcowym efektem tych działań były kolorowe pisanki oraz palmy wielkanocne. Wyobraźnia dzieci nie miała żadnych ograniczeń, potrafiły wykorzystać wszelkie możliwe materiały, takie jak: cekiny ,bibułę, farby, kwiaty zarówno żywe, jak i sztuczne. Komisja miała nie lada problem, dokonując wyboru najpiękniejszych ozdób. Wszystkie prace były bardzo piękne i estetycznie wykonane. Uczestnicy obu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
            Wyniki konkursu na najpiękniejszą pisankę:

I miejsce: Aleksandra Sabik (3a)

II miejsce: Milena Blama (2a), Milena Kuźniar (2a)

III miejsce: Anna Bal (3a), Szczepan Górniak (3b), Maja Witek (2b)

Wyróżnienia: Amelia Bargieł (3a), Milena Bargieł (3a), Klaudia Antoń (3a), Wiktoria Oryszak (2a)

Wyniki  konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną:

I miejsce: Anna Bal (3a)

II miejsce: Maja Jarosz (3b)

III miejsce: Dawid Dudek (3a), Martyna Wojtowicz (3b)

• Warsztaty wielkanocne

• W dniu 11 kwietnia, w świetlicy szkolnej odbyły się twórcze warsztaty artystyczne dla uczniów kl. I-IV. Forma warsztatowa pozwoliła dzieciom poznać zwyczaje i tradycje świąteczne oraz przygotować wspólnie z wychowawcą świetlicy oraz bibliotekarzami szkolnymi ozdoby wielkanocne.
            Uczestnicy zajęć wykorzystując drut, kolorowe jajka, kwiaty, gałązki i bazie wykonali piękne wianki na wielkanocny stół.
            Spotkanie było również doskonałą okazją do rozwijania kreatywności i zdolności manualnych wśród uczniów. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

• Osiągnięcia naszych uczniów

• Dnia 30 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszej edycji konkursu z języka angielskiego pod hasłem ,,English Master’’ skierowanego głównie do uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Organizatorami byli: Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym oraz wydawnictwo Nowa Era. Jego zakres tematyczny i leksykalny obejmował wymogi stawiane przed przygotowującymi się do zdawania egzaminu ósmoklasisty. Uczestnicy zmierzyli się w zakresie wiedzy (znajomość zagadnień gramatyczno-leksykalnych), umiejętności językowych (rozumienie tekstu czytanego, słuchanego), a także z niełatwymi pytaniami otwartymi z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych (geografia, historia, tradycje, symbole, kultura popularna). Nasi uczniowie potwierdzili, że w stopniu biegłym opanowali umiejętność posługiwania się językiem, a sam udział w konkursie był świetnym sprawdzianem przed czekającym ich niebawem egzaminem, czego potwierdzeniem są poszczególne miejsca:

I miejsce: Paweł Mrozek (kl. 8 b)

II miejsce: Aleksandra Masłyk (kl. 8 c)

IV miejsce: Bartosz Sabik (kl. 8 a)

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Serdecznie gratulujemy!

• Konkurs szkolny z języka angielskiego

• 23 marca w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas ósmych. Jego celem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów w zakresie znajomości języka angielskiego, rozszerzanie i wzbogacanie swojej bazy językowej oraz motywowanie do nauki języka angielskiego.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Paweł Mrozek (kl. 8b)

II miejsce: Bartosz Sabik (kl. 8a)

III miejsce: Aleksandra Masłyk (kl. 8c)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!