• Obchody Narodowego Święta Niepodległości

• 10 listopada  w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie w strojach galowych zaprezentowali samodzielnie wykonane kotyliony oraz odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”.
            Centralnym punktem obchodów była uroczysta akademia pod hasłem ,Pociąg do wolności”. Uczniowie klas: 8a, 6b i 4b przeprowadzili widzów przez cztery stacje symbolizujące drogę Polski do odzyskania niepodległości: ,NIEWOLA” ,,POWSTANIA”, ,,I WOJNA ŚWIATOWA”, ,,WOLNOŚĆ”. Występy  młodych aktorów ilustrowane były zdjęciami i pieśniami patriotycznymi w wykonaniu zespołu muzycznego.

• Wyniki konkursu plastycznego ,,Zwierzęta w literaturze’’

• 24 października br. w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zwierzęta w literaturze’’. Jego głównym celem było propagowanie literatury dziecięcej, rozwijanie i doskonalenie inwencji twórczej dzieci oraz kształtowanie świadomego odbiorcy sztuki. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Technika wykonania prac była zróżnicowana. Najważniejszym kryterium oceny prac konkursowych była samodzielność oraz pomysłowość w ujęciu tematu. Liczyły się także walory estetyczne i artystyczne. Za najciekawsze prace plastyczne, przedstawiające ulubionych bohaterów zwierzęcych, komisja przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce: Amelia Skiba

II miejsce: Iga Dydek

III miejsce: Hanna Zarych, Milena Wątróbska

Wyróżnienia: Lena Skarbek, Maja Majcher, Antoni Wołoszyn, Kamil Wrona

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

• Pasowanie na ucznia

• 27 października 2022r. odbyło się Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Świętego Michała Archanioła w Bliznem. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Maria Bieda. Uczniowie przedstawili program artystyczny i złożyli ślubowanie. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. To była uroczysta chwila w życiu pierwszoklasistów. Dzięki zdjęciom i pamiątkowym statuetkom zapamiętają ją na zawsze.

• Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• W październiku br., w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna podjęła szereg działań mających na celu promowanie książki oraz propagowanie kultury czytelniczej wśród dzieci i młodzieży. Dla uczniów klas II zorganizowała projekt edukacyjny pod hasłem „Polscy pisarze dzieciom”. Jego głównym założeniem było rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, kształtowanie u dzieci nawyku obcowania z książką. W ramach projektu uczniowie wysłuchali licznych wierszy i opowiadań o tematyce zwierzęcej. Uczestniczyli również w konkursie czytelniczym ze znajomości lektury szkolnej, wykonali także barwne prace plastyczne do utworu Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Ponadto stworzyli „Drzewo Czytelnika” – makietę, na której zapisywali za pomocą kolorowych listków tytuły swoich ulubionych książek.

Z kolei dla chętnych uczniów klas I-VIII biblioteka zainicjowała warsztaty rękodzieła „Book folding – książkowe origami, czyli nowe życie starych książek”. Zajęcia przeprowadziła Pani Katarzyna Stachowicz – bibliotekarz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie. Uczestnicy warsztatów przy użyciu prostych technik artystycznych, w twórczy sposób przeobrażali zapomniane egzemplarze książek w piękne dzieła sztuki. W efekcie końcowym wykonali m.in. ozdoby świąteczne, jeżyki, domki dla ptaków.

Natomiast uczniowie klas I wzięli udział w projekcie edukacyjnym „W progach szkolnej biblioteki”. Projekt miał za zadanie wprowadzić dzieci w świat literatury, przygotować ich do samodzielnego wyboru książki i korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Podczas jego realizacji uczniowie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Do magicznego świata książek pierwszaków zaprosili uczniowie klasy 6b poprzez inscenizację przedstawienia „W krainie baśni, bajek…” oraz uczniowie klasy 2b, którzy zorganizowali dla najmłodszych czytelników naszej placówki akcję głośnego czytania.