• Spotkanie z rodzicami

• Zapraszamy Rodziców wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Bliznem na spotkanie, które rozpocznie się we wtorek 4 października 2022r. o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej. Po spotkaniu ogólnym odbędą sie spotkania z wychowawcami w klasach.

• Ku pamięci...

• 18 września 2022r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystym apelu poświęconym poległym bohaterom naszej miejscowości. Inicjatorem spotkania był Ksiądz Proboszcz naszej parafii. Podczas apelu poległym zostały wyczytane wszystkie nazwiska osób zesłanych na Sybir z naszej parafii, następnie zostały zapalone znicze i złożone symboliczne wieńce przy dębach pamięci. Na zakończenie wspólnie pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

• Święto Patrona - organizacja zajęć

• Informujemy, że w czwartek 29.09.2022r. zmianie ulega organizacja pracy szkoły:

8.15 - poranny kurs autobusu

8.45 - przejście ze sztandarem do kościoła

9.00 - Msza Św.

ok. 10.00 - powrót do szkoły pod opieką nauczycieli uczących

11.00 - 11.45 - akademia

11.45 - spotkanie z Patronem w klasach

12.25 - obiad

12.45 - I kurs autobusu

13.15 - II kurs autobusu

Świetlica pracuje według planu

• Wycieczka klas ósmych do Warszawy

• W dniach 14 - 15.09.2022r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd był możliwy dzięki sfinansowaniu go przez Wójt Gminy Jasienica Rosielna p. Urszulę Brzuszek oraz Posła Ziemi Brzozowskiej p. Adama Śnieżka. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili Łazienki Królewskie, Sejm, w którym młodzież mogła "na żywo" obejrzeć fragment obrad i wziąć udział w projekcie "Gra szyfrów". Ostatnim, bardzo atrakcyjnym dla uczniów punktem tego dnia była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. W drugim dniu uczniowie zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Mogli tam zobaczyć groby m.in. Rudego, Zośki i Alka – bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”. Kolejnym punktem programu było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym uczniowie boleśnie zauważyli, że czasy wojny nie są już jedynie odległą historią. Następnie młodzież zwiedziła Stare Miasto, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela i Zamek Królewski. Przemieszczając się między zwiedzanymi obiektami mogliśmy też podziwiać Warszawę z okien autokaru.

Wyjazd był bardzo udany. Przez dwa intensywne dni uczniowie zwiedzili najważniejsze obiekty, spotkali wielu znanych ludzi, znanych dotąd tylko z telewizji.

Dziękujemy p. Wójt Urszuli Brzuszek, p. Posłowi Adamowi Śnieżkowi oraz Dyrektorowi Biura Poselskiego Posła A. Śnieżka - p. Andrzejowi Wronie za dwa bardzo atrakcyjnie spędzone dni.