• Dzień Kobiet w naszej szkole

• W Dniu Kobiet chłopcy z Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim Paniom z naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli piękne wiosenne tulipany. W każdej klasie chłopcy złożyli Paniom nauczycielkom i koleżankom życzenia. Były kwiaty, słodycze i miłe niespodzianki.

Tego dnia dziewczynki ubrały się wyjątkowo elegancko, założyły spódnice i sukienki. Chłopcy natomiast wiązali krawaty.

Przed południem odbył się program słowno-muzyczny. Otworzyliśmy księgę imion, która w pewnym stopniu odsłoniła prawdziwe oblicze naszych Pań i koleżanek. Recytowane przez chłopców wiersze skłoniły do refleksji, ale także wywołały uśmiech na twarzach widzów. Prowadzący zapytali również koleżanki, o to jaka ich zdaniem jest idealna kobieta. Ich odpowiedzi były zaskakujące i zabawne. Następnie przedstawiciele męskiej części społeczności uczniowskiej uczestniczyli w pokazie mody. Modelki, w których role wcielili się chłopcy z klasy 8A i 8B, zaprezentowały kreacje, których nie powstydziliby się światowi projektanci mody. Były to m.in. kreacje dla Pań nauczycielek, stylizacje dla uczennic w stylu „co na to mama?”, najnowsze trendy fitness, weekendowe wdzianka, czy nowości dla mieszkanek wsi. Wszystkie modelki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec pojawiły się piękne życzenia dla wszystkich kobiet. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił nasz szkolny zespół wokalny.

• Sukces naszej uczennicy

• 2. marca 2023r. uczennica klasy 8B Wiktoria Myćka wzięła udział w regionalnym etapie VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Lesen?”. Kolejny etap konkursu na poziomie A2 - B1 gromadził uczestników Komitetu Regionalnego w Przemyślu oraz w Poznaniu. Wiktoria znalazła się w pierwszej dziesiątce uczestników. Serdecznie gratulujemy sukcesu ;)

• „Ach, co to był za bal”

•       Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również  przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 16 lutego 2023r. w szkole odbył się bal karnawałowy. Na sali gimnastycznej   pojawiły   się   kolorowe postacie bohaterów z bajek, z gier komputerowych. Można było zobaczyć księżniczki, królewny, wróżki, kotki, czarnoksiężników, kowbojów, policjantów itp. Wszystkie dzieci przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewnił wodzirej. Prowadzący zabawę zachęcali do  tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej głośno śpiewając. Wszyscy podziwiali efekty maszyny wyrzucającej bańki mydlane, barwne efekty świetlne i rozsypujące się konfetti. Bardzo dziękujemy Przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszce Rachwał, która zaszczyciła nas obecnością, a ponadto uwieczniła zabawę w kadrze wraz z panią Mariolą Siwak. Dziękujemy dyrekcji szkoły i paniom z kuchni za słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Wszystkich pozdrawiamy i czekamy do przyszłego roku.

• Rakietą do Planet

• W dniu 22 lutego 2023r. w naszej szkole dzieci klas młodszych uczestniczyły w seansie „Rakietą do Planet”, który był pełen emocji i zabawy. Zwiedzając Układ Słoneczny poznały nasze planety z bliska. Dowiedziały się ile ich jest, jakie mają cechy charakterystyczne. Zaobserwowały, że Księżyc krąży dookoła Ziemi, a wszystkie Planety dokoła Słońca. Poznały znaki zodiaku i obserwowały wszystkie gwiazdozbiory nieba północnego. Poprzez dużą dawkę wiedzy dzieci świetnie się bawiły.

• Ogłoszenie

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Michała Archanioła w Bliznem informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 5/2023 Wójta Gminy Jasienica Rosielna, postępowanie uzupełniające do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bliznem i klasy I Szkoły Podstawowej w Bliznem na rok szkolny 2023/2024 trwa od 13 marca 2023r. do 21 marca 2023r.