• „Bądź bezpieczny” - wizyta policjantów w przedszkolu i szkole podstawowej

• W dniu 28.04.2022 roku nasze przedszkole i klasy 1-3 odwiedzili po raz kolejny policjanci z Posterunku Policji w Jasienicy Rosielnej st. asp. Wioletta Szul – Liput oraz sierż. szt. Łukasz Mazur.

Celem spotkania było sprawdzenie oraz poszerzenie wiedzy uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach w szkole i poza nią.

Poruszane tematy:

• Zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami.

• Zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.

• Zasady zachowania się przy kontakcie z obcymi.

• Numery alarmowe.

Podczas spotkania największe zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. Dzieci chętnie zobowiązały się do przestrzegania wszystkich poznanych zasad i przekazywania ich innym.

Na zakończenie policjanci wręczyli dzieciom książeczki edukacyjne.

Przybyłym gościom bardzo dziękujemy za spotkanie oraz upominki i serdecznie zapraszamy na kolejne prelekcje.